Manisa’da su arıtma tesisinde tamı tamına 3 kişi öldü!

Manisa’da bir su arıtma tesisinde meydana gelen olayda tam üç kişi yaşamını yitirdi. Saat 12.00′da meydana gelen faciada su arıtma deposuna su tahliye motorunun bakımı için giren mühendis ve onu kurtarmaya çalışanlar öldü.

Manisa’da arıtma tesisindeki havuza motoru tamir için inen biri mühendis ikisi işçi üç kişi, 5 metrelik içi su ve balçık çamur dolu havuza düşerek hayatlarını kaybetti.Edinilen bilgiye göre olay, bugün saat 12.00 sıralarında Manisa Deri Organize Sanayi Sitesi Arıtma Tesisleri’nde meydana geldi.

İddialara göre, Mühendis Muhammet Nurdelen ile işçiler İbrahim Dursun ve Satılmış Mercan, arıtma tesisi havuzlarında arızalanan motoru tamir etmek istedi. Havuzun üzerine çıkan üç kişiden biri dengesini kaybederek içinde arıtma çamurunun bulunduğu havuza düştü. Diğer ikisi ise arkadaşlarını kurtarmak isterken aynı sonla karşılaştı. Üç kişi yaklaşık 5 metre derinliğindeki havuzun içinde kayboldu.

Çevreden olayı görenlerin ihbarı üzerine olay yerine hemen Manisa İtfaiyesi ve 112 sağlık ekipleri sevk edildi. Ekipler, üç kişinin bulunduğu havuzdaki suyu tahliyeye başlarken, sırayla Nurdelen, Dursun ve Mercan’ın cesetlerine ulaşıldı.

Bu sırada olayı haber alarak tesislere gelen ölenlerin yakınlarının feryatları yeri göğü inletti.Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, ölenlerin cenazeleri savcılık incelemesinin ardından teslim edilecek.